Grafika komputerowa i multimedialna

GRAFIKA KOMPUTEROWA I MULTIMEDIALNA

Grafika komputerowa i multimedialna są działami informatyki niezbędnymi w dzisiejszym świecie do tworzenia materiałów, które są przeznaczone do drukowania lub prezentacji wizualnych. Celem studiów jest zapoznanie studenta z modelowaniem grafiki 2D i 3D, obsługą programów graficznych, zastosowaniami grafiki a także z rodzajami mediów i obszarami ich wykorzystania. Zdobyta wiedza oraz uzyskane przez studenta umiejętności, pozwalają na integrowanie tekstu, dźwięku, grafiki, animacji oraz sekwencji wideo przy tworzeniu prezentacji multimedialnych.

W programie studiów m.in.: zasady projektowania graficznego i typografii, grafika wektorowa, przygotowanie do druku, podstawy grafiki rastrowej, przetwarzanie fotografii cyfrowej, grafika animacyjna w technice Flash, obróbka plików filmowych, projektowanie stron www systemy CAD, środowiska graficzne w zastosowaniach technicznych.

Czas trwania studiów: 2 semestry

Liczba godzin: 200

Informacje do pobrania: Grafika komputerowa i multimedialna

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x