Oligofrenopedagogika (studia kwalifikacyjne)

OLIGOFRENOPEDAGOGIKA (STUDIA KWALIFIKACYJNE)

Absolwenci kierunku posiadają kompetencje i uprawnienia do pracy w szkołach specjalnych, ośrodkach specjalnych z osobami z niepełnosprawnością intelektualną, a także umiejętność podejmowania racjonalnych i skutecznych działań dydaktycznych, wychowawczych i rewalidacyjnych w stosunku do dzieci i młodzieży. Program adresowany jest do osób posiadających przygotowanie pedagogiczne (warunek konieczny), które chcą uzyskać kwalifikacje do prowadzenia zajęć dydaktycznych, edukacyjno-terapeutycznych, rewalidacyjnych i wychowawczych, czynnych zawodowo nauczycieli, pedagogów, psychologów.

W programie studiów m.in.: podstawy pedagogiki specjalnej, diagnostyka psychopedagogiczna, postawy społeczne wobec osób z niepełnosprawnością i niedostosowaniem, wczesna interwencja w usprawnianiu dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, metodyka pracy z osobami o lekkiej i głębszej niepełnosprawności, elementy psychologii klinicznej i psychopatologii.

Czas trwania studiów: 3 semestry

Liczba godzin: 350

Liczba godzin praktyk: 150

Informacje do pobrania: Oligofrenopedagogika (studia kwalifikacyjne)

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x