Pedagogika resocjalizacyjna i penitencjarna z kuratelą sądową (studia kwalifikacyjne)

PEDAGOGIKA RESOCJALIZACYJNA I PENITENCJARNA Z KURATELĄ SĄDOWĄ (STUDIA KWALIFIKACYJNE)

Podczas studiów słuchacze nabywają wiedzy i umiejętności niezbędnych do pracy w placówkach resortu wymiaru sprawiedliwości, resortu spraw wewnętrznych, resortu edukacji, kształtują umiejętności projektowania procesu resocjalizacji i doskonalą kompetencje interpersonalne potrzebne w pracy z osobami niedostosowanymi społecznie. Absolwenci studiów mogą ubiegać się o zatrudnienie w sądach, zakładach karnych, placówkach resocjalizacyjnych, ośrodkach szkolno-wychowawczych czy w ośrodkach pomocy społecznej oraz innych instytucjach profilaktycznych, resocjalizacyjnych, wychowawczych i korekcyjnych.

W programie studiów m.in.: patologie społeczne, pedagogika resocjalizacyjna, elementy kryminologii i wiktymologii, psychologia sądowa, programowanie oddziaływań indywidualnych, diagnoza osobowa w pracy kuratora sądowego, podstawy prawne funkcjonowania kurateli sądowej, postępowanie w sprawach nieletnich, praktyka.

Czas trwania studiów: 3 semestry

Liczba godzin: 300

Liczba godzin praktyk: 40

Informacje do pobrania: Pedagogika resocjalizacyjna z kuratelą sądową

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x